Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifremi Unuttum

Son Mektup | 2015 (Yerli Film)

03-03-2015

Film Bilgileri
Son Mektup | 2015 (Yerli Film)
1.271 kere izlendi

1914 ’lü yıllarda 1. Dünya Savaşı ’nın başlamasıyla birlikte Osmanlı Devleti ’de bu savaşın içerisine ister istemez çekilir. Osmanlı Devleti bu savaş ile birlikte son zamanlarını yaşadığının belirtisini de verir aslında. Bu savaş sırasında Anadolu ’nun her karışında savaş olurken, Son Mektup filmi bu savaşların sadece Çanakkale ’de yaşananı konu edinmekte. Tarihten esinlenilerek beyaz perdeye aktarılmış bir tarihi film. Başrolünü Yüzbaşı Salih Ekrem rolüyle Tansel Öngel ve Nesrin Hemşire karakteriyle Nesrin Cavadzade isimleri üstleniyor. Salih Yüzbaşı ile Nesrin Hemşire savaş alanında tanışmış kişilerdir. İkisinin de ortak görevi şudur; savaş anında buldukları Fuat adında bir çocuğu korumaktır. Fuat annesiz ve babasız bir çocuktur. Bu görevlerinden dolayı ister istemez birbirleri arasında bir etkileşim olacaktır.

Filmin yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını aynı isim yani Özhan Eren üstleniyor. Özhan Eren ’e daha önceden kulak aşinalığımız var aslında. 120 adlı filmi izleyen seyircilerimiz bunu bilir. 120 filminin de yönetmenliğini, senaryosunu ve yapımcılığını üstlenmişir. Aslında Özhan Eren kendi mesleğinde oldukça başarılı hatta oldukça kelimesi az kalır bulunduğu alanda çok çok fazla başarılı bir adamdır. Bunu çektiği filmlerden de görebiliyoruz aslında. Şahsi görüşüm Son Mektup filminin gişe rekorlarını alt üst edeceğidir.

Filmin oyuncu kadrosuna göz attığımızda ise başrolde bulunan Tansel Öngel ve Nesrin Cavadzade ’nin yanı sıra ünlü oyuncular olarak Kanıt dizisinin başkomiseri olan Orhan rolüyle Engin Benli ’yi, Kurtlar Vadisi ve Kurtlar Vadisi Pusu filminde Bulut karakteriyle Hüseyin Avni Danyal ’ı, Kavak Yelleri ve Haziran Gecesi dizilerinde rol alan Ayten Uncuoğlu isimlerini görebiliyoruz. Bu ünlülerin yanında Yılmaz Bayraktar, Nuri Gökaşan, Kerem Arslanoğlu ve Güngör Gün gibi aktörlerden de bahsetmemiz gerekiyor. 18 Mart tarihinde vizyona girecek olan Son Mektup filmi vizyona girdikten kısa süre sonra sitemize eklenecektir.

  • Yönetmen Adı:Özhan Eren
  • Oyuncular:Tansel Öngel, Nesrin Cevadzade, Hüseyin Avni Danyal, Bülent Şakrak, Barbara Sotelsek
  • Tür: Aksiyon
  • Yapımcı:Özhan Eren
  • Yapım Yılı:2015
  • Senaryo:Özhan Eren
  • Etiketler: ,
Filmden Kareler
Resim Eklenmedi
Benzer Filmler
sinemavefilm.net Film izle , Film seyret, Sinema İzle , HD Film izle
Site Yazarı Google +: Serryt RR Film izle HD Film izle XML Sitemap saatlerin anlamı