Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifremi Unuttum

Godzilla | 2014 (Türkçe Dublaj)

20-03-2015

Film Bilgileri
Godzilla | 2014 (Türkçe Dublaj)
1.162 kere izlendi

Radyoaktif taşıyan devasa büyüklükteki Godzilla adlı canavar insanoğlunun ona yaptıklarının hesabını sormak için geri dönüyor. Ancak insanoğlu da direnecektir. Başrollerde Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Bryan Cranston, Ken Watanabe, Juliette Binoche, Sally Hawkins ve David Strathairn var. Yönetmen koltuğunda ise 2010 yapımı Monsters filminden tanıdığımız Gareth Edwards oturuyor.

Filmin sloganı: “Dünyanın sonu, Godzilla ’nın başlangıcı.

Uzun yıllar önce hayranı olduğumuz Gozilla 16 Mayıs 2014 tarihinde geri döndü ve milyonlarca insan tarafından izlendi. Aksiyon, Bilim kurgu ve gerilim unsurlarını son dakikasına kadar yaşatan Godzilla ’nın İMDB puanı ise 7.1 değerindedir. Uzun bir aradan sonra modern hali ile yeniden sinemaya aktarılan filmin yönetmen koltuğunda Gareth Edwards oturuyor. Hikaye kurgusunun Max Borenstein ’a ait olduğu Godzilla ’nın başrol oyuncuları da oldukça usta isimlerden oluşuyor. Bunlardan bazıları Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen ve Bryan Cranston gibi usta isimlerdir. Bryan Cranston ’u Braking Bad dizisinden sonra kaliteli sinema filmlerinde sık sık görmeye başladık ve bu hayranlarını fazlasıyla sevindiriyor. 123 dakika uzunluğundaki Godzilla ’nın çekimleri Amerika ’da gerçekleştirildi ve vizyona girebilmesi için 160 Milyon Dolarlık oldukça büyük bir para harcandı. Vizyona girdikten sonra ise çoğu bilim kurgu filmine fark atarak 507 Milyon Dolarlık harika bir hasılat yakalamıştır.

Filmimiz ilk olarak hikayeye 1999 yılında başlıyor ve bilim adamlarının Filipinler ’de ilk kez görülen ve bilinmeyen dev büyüklüğünde yaratıklara ait bazı şeyler keşfediliyor. Kalıntılar keşfedilmeden önce Japonya ’daki nükleer santrallerden birinde kötü bir trajedi yaşanır ve şehrin nükleer santrale yakın bölgeleri karantina bölgesi olarak mühürlenir. Amerikalı bilim adamı Joe bu yaşananların deprem olmadığını ve başka bir şeyden kaynaklı olduğunu düşünmektedir. Joe ’nun oğlu orduya alındığında kafasındaki ilk düşünce Japonya ’ya vardığında babasını alıp Amerika ’ya birlikte geri dönmektir. Tüm bunlar yaşanırken Joe kirlilikten dolayı karantina bölgesi olarak ilan edilen yere gider ve bundan 15 sene önce yaşanan olayların tekrarlanacağını anlar. Nükleer patlama sonucu dev bir yaratık nükleer enerjiden beslenerek arkasında izler bırakarak orayı terk etmiş ve bu canavarın bulunup durdurulması tüm Dünya ’nın menfaatine olacaktır. Bu yüzden Amerikan ordusunun bir an önce harekete geçip bu yaratığı durdurması gerekir. Bir süre sonra tarihçesi çok eski zamanlara dayanan Godzilla isminde ki yaratığı kefşedecekler ve bu dev yaratık uyandıktan sonra kendisine yapılan saldırıların intikamını seneler sonra almak isteyecektir.

Daha önce sitemize Türkçe Altyazılısı eklenen bu filmin Türkçe Dublajını nette ilk olarak FilmCuk ‘ta eklenmiştir.

Filmden Kareler
Resim Eklenmedi
Benzer Filmler
sinemavefilm.net Film izle , Film seyret, Sinema İzle , HD Film izle
Site Yazarı Google +: Serryt RR Film izle HD Film izle XML Sitemap saatlerin anlamı