Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifremi Unuttum

Atık Su Arıtma

28-11-2015

Film Bilgileri
Atık Su Arıtma
381 kere izlendi

Atık su arıtma sistemleri evsel kullanımda veya endüstriyel kullanımdan sonra açığa çıkan suyun doğaya zarar vermeyecek uygun şekillerde deşarj edilmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Deşarj öncesinde suyu doğal ortama zarar vermeyecek kriterlere getirmek için ise atık su arıtma üniteleri kullanılır. Bu üniteler farklı şekillerde çalışmaktadır.

Mikrobiyolojik Atık Su Arıtma

Mikrobiyolojik atık su arıtma sistemleri atık suyu bir havuzda toplayarak bakterilerle kirleticilerden arındırma işleminin genel adıdır. Bu sistemde su bir arıtma havuzuna alınır. Buradaki bakteriler su içerisindeki zararlı kimyasalları besin olarak kullanarak parçalar ve bu işlem sonucunda ortaya karbondioksit çıkar. Bu yöntem tamamen doğal bir yöntem olması ve ucuz olmasından dolayı en çok tercih edilen yöntemlerdendir.

Fiziksel Arıtma Yöntemleri

Bu yöntemde açığa çıkan su atık su havuzlarına alınır ve burada çöktücü ve diğer kimyasallarla reaksiyona sokulur. Bu atıksu arıtma yönteminde su içerisinde reaksiyona giren maddeler dibe çökerek üstte deşarj edilmeye hazır su kalır. Böylece atık su arıtma işlemi tamamlanmış olur.

Atık su arıtma sistemleri hakkında daha detaylı bilgiler için İstanbul’daki Mayer Kimya su arıtma firmasından yardım alabilirsiniz. Mayer Kimya’ya ulaşabilmek için http://www.mayerkimya.com adresindeki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Filmden Kareler
Resim Eklenmedi
Benzer Filmler
sinemavefilm.net Film izle , Film seyret, Sinema İzle , HD Film izle
Site Yazarı Google +: Serryt RR Film izle HD Film izle XML Sitemap saatlerin anlamı