Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifremi Unuttum

Basurdan Rahatsızlığına Karşı Yapılabilecekler Nelerdir?

16-06-2015

Film Bilgileri
Basurdan Rahatsızlığına Karşı Yapılabilecekler Nelerdir?
471 kere izlendi

Basur, oldukça önemli bir boşaltım sistemi rahatsızlığıdır ve diğer adı da hemoroittir. Hemoroit, genellikle 50 yaşın üzerinde olan insanlarda görülen bir rahatsızlık olsa da, gitgide değişen beslenme alışkanlıkları ve stres gibi günümüz şartlarından kaynaklanan nedenler yüzünden her yaştan insanda yaygın olarak görülmeye başlanan bir rahatsızlık olmaya başlamıştır. Özellikle de ekmek arası, hamburger, pizza gibi hazır yiyecekleri çok sık tüketen ve çok az su içen insanlarda hemoroit görülme olasılığı çok daha yüksektir. Ayrıca hemoroitten kurtulmak için spor yapmak ve bütün gün hareketsiz kalmamakta oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra, hemoroitten kurtulmak için öncelikle beslenme tarzının değiştirilmesi gerekir çünkü hemoroid, tekrarlayabilen bir rahatsızlıktır ve tedavi edilmezse kolon kanserine bile yol açabilmektedir. Basura ne iyi gelir sorusuna cevap olarak hemoroitten kurtulmanın pek çok yolu vardır. Ancak evde bitkisel yöntemler uygulayarak ta hemoroitten kurtulabilmeniz de mümkündür.
Bitkisel Tedavi Yöntemleri
Evde hemoroid tedavisi için hemoroide karşı zeytinyağı, siyah üzüm çekirdeği yaprağı, maydanoz kürü gibi bitkisel kürlerden ve papatya, alıç otu, güvercin ağacı, atkestanesi bitkileri de kullanabilir ve kendinize evde hemoroid tedavisi yaparak hemoroitten kurtulabilirsiniz.
Hemoroid Rahatsızlığı Olanların Tüketmesi Gereken Besinler
Hemoroid olan kişiler, özellikle domates, havuç, lahana, koyu yeşil yapraklı sebzeler başta olmak üzere, meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeli ve vücudun lif ihtiyacını bu şekilde karşılamalıdırlar. Basura iyi gelen diğer besinler ise, protein içeren tahıllardır.
http://www.dailymotion.com/video/x2s2z1u

Filmden Kareler
Resim Eklenmedi
Benzer Filmler
sinemavefilm.net Film izle , Film seyret, Sinema İzle , HD Film izle
Site Yazarı Google +: Serryt RR Film izle HD Film izle XML Sitemap saatlerin anlamı