Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifremi Unuttum

Hangi Durumlarda Burun Estetiği Yapılmalı

23-06-2015

Film Bilgileri
Hangi Durumlarda Burun Estetiği Yapılmalı
925 kere izlendi

 

Burun, koku alma duyumuz olup, aynı zamanda nefes alışımızı kolaylaştıran organımız olarak yüzümüzde dikkat çeken ve estetik açıdan görüntüyü en fazla etkileyen organımızdır.Çoğu zaman genetik nedenlerle veya sonradan oluşan kaza ve benzeri darbelerle meydana gelen; kemerli burun, ezik ve basık burun, sivri, yamuk, aşırı büyük veya burun deliklerinin sorunlu olması gibi nedenlerle burun estetiği için ihtiyaç hissedilse de asıl nefes alamama, geceleri horlama, sürekli burun tıkanıklığı gibi nedenlerle de operasyon yapılmaktadır. Halk arasında” burun kemiğim törpülendi, geniz etim alındı, burun kıkırdağım düzeltildi” gibi tabirlerle ifade edilen operasyonlar aslında kişiyi büyük ölçüde rahatlatan ciddi burun ameliyatlarıdır.

Burun estetiği ise görselliğe önem veren kişilerce isteğe bağlı olarak, estetisyenin de önerileri doğrultusunda yapılan, çoğu zaman lokal anestezi ile gerçekleştirilen basit ve risksiz müdahalelerdir. Burun; kemik doku, kıkırdak doku, deri ve narin dokudan oluşur. Burunun çatısını oluşturan kemikler ise birbirlerine kenetlenmiş bir şekilde sert ve sağlam bir yapı oluşturur. Kısaca burun esnek, elastiki fakat bir o kadar da sağlam ve darbelere karşı koyan kemik çatı oluşumuna da sahiptir.
Burun ameliyatı eski dönemlerde uygulanan metotların dışında daha basit, ağrısız, acısız, kısa sürede yapılmakta ve operasyon sonrasında da iyileşme süresi kısaltılarak hastanın yaşam kalitesi artırılmaktadır. Dolayısı ile eskiye oranla estetik yaptıranların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Filmden Kareler
Resim Eklenmedi
Benzer Filmler
sinemavefilm.net Film izle , Film seyret, Sinema İzle , HD Film izle
Site Yazarı Google +: Serryt RR Film izle HD Film izle XML Sitemap saatlerin anlamı