Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifremi Unuttum

Harut ve Marut Meleklerinin Öğretisi

18-05-2015

Film Bilgileri
Harut ve Marut Meleklerinin Öğretisi
920 kere izlendi

Kur’an-ı Kerim’de Harut ve Marut meleklerinin Babil’de insanlara büyü öğrettiklerini okuyoruz. Büyü ak büyü ve kara büyü olarak iki kısımda incelenebilir. Ak büyü insanların yararına ve huzur ve mutluluklarını tesis etmede kullanılan bir büyüdür. Vefk yazma usulüyle yapılan ak büyüler yapıcı uzlaştırıcı büyüler olarak sevap kazandırırken insanların arasını açmak ve aralarına kin nefret kötülük tohumlarını ekmek amaçlı kara büyüler kesinlikle dinimizde yasaklanmıştır.

Harut ve Marut melekleri insanlara büyüyü öğretirken bunun büyük bir sorumluluk taşıdığını ve kötülük amaçlı kullanılmaması gerektiğini açıkça deklere etmeden öğretmiyorlardı…

Buradaki ifadelerden anlıyoruz ki büyü vardır ve haktır. Yalnız ameller peygamber efendimizin de belirttiği gibi niyetlere göredir.

Söz gelimi bağlam büyüsü yaptırmak isteyen kötü niyetli bir insan; belki de evli ve mesut bir kadının yuvasını yıkıp kendine bağlamak amacını güdüyorsa bağlama büyüsü kara büyü olur.

Yapanı da yaptıranı yakan bir büyü haline gelir. Ama zaten yuvasını kurmuş mutlu mesut yaşarken herhangi bir sebepten ötürü zihni ve düşünceleri dağılan bozulan bir eşi tekrar yuvasına eşine geri döndürmek amacıyla yapılan bağlama büyüsü ak büyüye girer ve kötü değildir.

Bu nedenle sadece ak büyü yapan medyum Yılmaz Eren hoca ile sadece iyi niyetli büyüler yaptırmak isteyen masum ve iyi kalpli insanlar irtibata geçmelidir. Hiçbir gayri müslimhüddam insanların iyiliği için çalışmaz. Bu nedenle sadece mümin hüddamlarla çalışan En İyi Medyumlar Arasında medyum Yılmaz Eren hoca insanlığın iyiliği ve hayrı için çalışan medyumlardan….

 

Filmden Kareler
Resim Eklenmedi
Benzer Filmler
sinemavefilm.net Film izle , Film seyret, Sinema İzle , HD Film izle
Site Yazarı Google +: Serryt RR Film izle HD Film izle XML Sitemap saatlerin anlamı