Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifremi Unuttum

Nedir bu haller?

25-11-2015

Film Bilgileri
Nedir bu haller?
846 kere izlendi

Ne denilebilir ki? İnternet maceram 98 yılında ilk kez internet cafe’ye gitmekle başlamıştı. O zamanlar google benzeri arama motorları bugünkü kadar etkin değildi elbette. Altavista adlı internet sitesi (sözde arama motoru) sizi nereye yönlendirirse oraya gidiyordunuz veya gitmek istediğiniz sitenin ismini yazıp, sonuna .com, .net, .org gibi denemelerle siteler açıksa girebiliyordunuz. Günler geçti ve insanların bilgi ile ilgili olan açlıkları gün geçtikçe arttı. Google, Bing ve Yandex gibi büyük şirketler, kullanıcılarına bilginin her türlüsünü sunabilmek adına adeta bir yarış halindeler.

Sizlere tanıtımını yapacağım web sitesi de bu büyük şirketler kadar güçlü olmasa da, kendisini geliştiren ve birçok konuda nedir ne demek? sorularına cevap veren yepyeni tazekan bir site… ileilgili.org sosyal ağının bir parçası olan nedir.ileilgili.org!

Tasarımcılarının yerel alanda hizmet vermeyi amaçladığı malum site, yaklaşık 60bin kadar kelimenin anlamını ve tanımını içeriyor. Kendisini kelime bazlı arama motoru sloganıyla tanıtan sitemiz, google kadar olmasa da, birçok insanın bilmek istediği sözcüklerin anlamlarını kısa süre içerisinde getirip, sunma imkanına sahip.

Örneğin kafanıza bir sözcük geldi, izlediğiniz bir program hakkında televizyondan duydunuz veya çok sevdiğiniz bir gazeteden okudunuz… Ne yaparsınız? Hemen bir arama sitesinden ilgili sözcüğü aratıp ne demek olduğunu okumaya girişirsiniz değil mi? Tabi bu arada, ilgili ilgisiz birçok içerikle de boğuşmanız gerekmektedir. Hatta belki de, aradığınız kelime nedir? ne demek? bunu bulamayabilirsiniz de. Çünkü birçok site, kullanıcılarını yanıltmaya yönelik sahte sayfalar hazırlayabiliyor veya içerik var zannedip girdiğiniz bir sayfa, aslında etiket veya yönlendirme sayfası olabiliyor.

Halbuki nedir.ileilgili.org, arama kutusuna yazacağınız kelimeyi anında size getiriyor ve türkçe anlamını, varsa ilgili atasözü ve deyimlerinin tanımını ve hatta diğer dillerdeki tanımlarını bile size sunuyor. Editörlerinin gece gündüz demeden sizler için hazırladığı özellikle nedir temalı sorulara cevap veren bu sitesini mutlaka ziyaret etmenizi öneririm.

Filmden Kareler
Resim Eklenmedi
Benzer Filmler
sinemavefilm.net Film izle , Film seyret, Sinema İzle , HD Film izle
Site Yazarı Google +: Serryt RR Film izle HD Film izle XML Sitemap saatlerin anlamı